Vracíte se pravidelně do hlediště Divadla na Vinohradech? Koupili jste si některé naše předplatné? Chcete svým hlasem ovlivnit hodnocení repertoáru?
Po roce máte opět příležitost vybrat nejlepší inscenaci Divadla na Vinohradech, ocenit nejlepšího herce a herečku, autora hudby, scény a kostýmů z premiér divadelní sezony 2015/16 již ve čtvrtém ročníku ankety August – cena vinohradského diváka. Hlasování bude probíhat v divadle (anketní lístky) i na webu. Nabízíme vám stručný přehled všech inscenací, pro které můžete hlasovat.
Herecké obsazení uvádíme samostatně na webu http://www.divadlonavinohradech.com vždy s odkazem na galerie fotografií, které vám tato představení připomenou. Prestižní ocenění hercům a spolupracovníkům našeho divadla předáme na slavnostním večeru na Studiové scéně v březnu příštího roku. Tři vylosovaní účastníci získají vstupenky na některá úspěšná představení.
Jan Vedral: Kašpar H. (Dít Evropy)
Režie: Natália Deáková, scéna: Lukáš Kuchinka, kostýmy: Andrijana Trpković, hudba: Jakub Kudláč
Historická detektivka na základě jednoho z nejzáhadnějších a nejvzrušivějších příběhů první poloviny 19. století. Archetypální příběh o muži, který má jméno, ale nemá minulost.
Lenka Lagronová: Nikdy
Režie: Kateřina Dušková, výprava: Karel Glogr, hudba: Petr Piňos
Tři osamělé sestry v rozpadajícím se domě zděděném po rodičích – s výhledem na rodinnou hrobku. Tři ženy bez mužů, bez dětí a bez budoucnosti, tři ženy plné touhy a neuskutečněných citů…
Albert Camus: Caligula
Režie a úprava: Martin Čičvák, scéna: Hans Hoffer, kostýmy: Tom Ciller, hudební dramaturgie: Ondřej Brousek
Camusův Caligula hledá nedosažitelný prožitek absolutního souznění s kosmem, programově ponižuje a ničí pořádek světa, za nějž nese odpovědnost, blízké lidi, kteří ho milují či se ho bojí, a provokuje bohy, ve které nevěří právě tak jako ve vlastní božství.
William Shakespeare: Romeo a Julie
Režie a úprava: Juraj Deák, scéna: David Bazika, kostýmy: Sylva Zimula Hanáková, hudba: Ondřej Brousek
Příběh plný nebezpečných a smrtících pouličních bitek, ale také citových vyznání, se slavnou balkonovou scénou, s mileneckou hádkou po noci lásky, zda ranní pěvec, který je budí, je slavík, či skřivan, i s předstíranou sebevraždou, která se vymkne v tragický závěr hry.
Tereza Verecká: Na kamenném, kamenném poli (Job)
Režie: Zuzana Burianová, scéna: Ján Tereba, kostýmy: Paulína Bočková, hudba: Jiří Burian
Příběh o Jobovi je příběhem krajní zkoušky víry, které vystavil Hospodin svého vyznavače, když jej připravil o majetek, rodinu i o zdraví. Jak vypadá taková zkouška ve světě, který tvrdí, že „Bůh je mrtev“ a kde starozákonní víru nahradila víra v člověka, společnost a v sebe sama?
Henrik Ibsen: Nepřítel lidu
Režie: Juraj Deák, scéna: Pavel Kodeda, kostýmy: Jana Smetanová
Dr. Stockmann pracuje jako uznávaný lázeňský lékař. Jednoho dne ale zjistí, že léčebná kúra je naopak příčinou zdravotních problémů lázeňských hostů… Jakou cenu jsme ochotni zaplatit za svou pravdu? A jakou cenu je za pravdu ochotna zaplatit společnost?
Ladislav Smoček: Piknik
Režie: David Šiktanc, výprava: Nikola Tempír, hudba: Ondřej Švandrlík
Pět mladých mužů v nejisté situaci, v níž jde skutečně o život. Vojáci v džungli tichomořského ostrova ohrožení tušeným nepřítelem, jehož nebezpečnost zvyšuje jejich vlastní strach. Dramatická etologická studie sleduje chování jedince a skupiny v nejistotě.
Pierre-Aristide Bréal: VELKÁ MELA aneb Francouzská kuchyně
Režie: Daniel Hrbek, výprava: Jozef Hugo Čačko, hudební spolupráce: Ondřej Brousek
Stylová francouzská komedie! Kdo se těší na sérii fraškovitých situací odvíjející se z milostného trojúhelníku, kdo si rád pochutná na nekorektním francouzském žertování na účet čackého četnictva, koho baví budoárové politikaření veseloher z napoleonských časů, přijde si na své.
Bernard Shaw: Pygmalion
Režie: Juraj Deák, scéna: Ivo Žídek, kostýmy: Jana Hauskrechtová, hudba: Ondřej Brousek
Nehynoucí komedie jednoho z nejoriginálnějších světových dramatiků má podtitul „romantická“, neboť – jak poznamenává sám její autor – „proměna, kterou Líza prodělá, nám připadá krajně nepravděpodobná, ale ve skutečnosti je celkem běžná“.
-red-